Pohoda s koňom
Praktická príručka pre výcvik začiatočníkov
Autor: Božena Minková a kol. (Alexandra Kafková, Ivana Szamaranszká, Petra Přemylová, Ivana Maxoňová)

Počet strán: 206  Formát: A4  Obal: lesklé lamino  Rok vydania: 2022
Cena: 35,- EUR

Knižka „Pohoda s koňom“ vznikla na základe množstva skúseností z praxe. Spoločne s ďalšími odborníkmi, ktorí sú autormi jednotlivých kapitol, chceme pomôcť, aby sa nielen malí, ale aj veľkí jazdci a ich kone mali lepšie, aby boli spolu naozaj "v pohode“. Nájdete tu veľa zaujímavých a užitočných informácií, ktoré sú prínosné pri výcviku jazdcov začiatočníkov. Zameriava sa najmä na deti, ale rovnako sa vám tieto poznatky budú hodiť aj pri práci s dospelými.

V knihe je zaznamenaných množstvo dôležitých vecí a postupov, na ktoré pri výcviku netreba zabúdať, pretože hoci dlhoročnému „koniarovi“ sa už zdajú úplne banálne, pre nováčika to môže byť podstatná informácia. Kniha obsahuje aj veľa cvikov, tipov a trikov, ako niektoré veci začiatočníkovi vysvetliť alebo ako uňho „bezbolestne“ vytvoriť kľúčové návyky. Popisuje aj veľa výborných hier na koni či s koňom – pre jednotlivcov i pre skupiny - ktoré pomáhajú človeku nadviazať lepší vzťah s koňom alebo medzi deťmi navzájom. Text je doplnený schémami a názornými obrázkami, či už z cvičení na zemi alebo na koni, ktoré slúžia na zlepšenie korektného sedu, rovnováhy a ovládania koňa. Uvádza tiež spôsoby, ako možno základy niektorých jazdeckých disciplín využiť pri výcviku začiatočníkov.

Podrobnejšie rozoberá témy pádov, strachu a niektoré špecifické typy správania detí, s ktorými sa v poslednej dobe čoraz častejšie stretávame. Z dlhoročnej praxe vzišli naše odporúčania, ako sa dá aj v týchto zložitých situáciách s menej skúsenými jazdcami veľmi efektívne pracovať.

Verím, že táto kniha prispeje k lepšiemu vzájomnému porozumeniu ľudí a koní, uľahčí prácu profesionálnych i amatérskych trénerov a vytvorí pre všetkých skutočnú pohodu.

Mgr. Božena Minková
hipoterapeutka a trénerka


Objednávka knihy: hipony@hipony.sk