Terapeuti a tréneri:


 
 
 

Mgr. Božena Minková - Borgulová

Vyštudovala Prírodovedeckú fakultu. Jazdectvu sa venuje už od detstva. Dosiahla nemalé úspechy vo voltiži a drezúre koní. Od roku 1995 je učiteľkou jazdy. Občas si dokonca odskočí aj na rozhodcovskú stoličku, aby posúdila úroveň slovenskej voltiže i drezúry. V súčasnosti je terapeutkou pre pedagogicko-psychologické jazdenie a trénerkou  zdravých aj handicapovaných športovcov v  HC Hipony. Deti sa v jej spoločnosti vždy usmievajú a zabávajú. Tí starší, ktorí sa rozhodli venovať jazdeckému športu v nej našli spoľahlivého a oddaného trénera.

Božka
 
 

Mgr. Soňa Čermáková

Jej najväčšie hobby je práca s deťmi a mládežou. Ku koňom sa dostala prostredníctvom jazdeckého krúžku, kde neskôr začala aj sama učiť.
Keďže tejto práci úplne podľahla, rozhodla sa vyštudovať špeciálnu pedagogiku a absolvovať hipoterapeutický kurz (PPJ). Hoci o sebe tvrdí, že nie je dobrý jazdec, (veľmi jej to neverte, pretože, keby to bola pravda, nezískala by jazdeckú licenciu) miluje maznanie s koňmi i spoluprácu s nimi.
Momentálne si u Božky dorába hipoterapeutickú prax.

Soňa
 
 

Ing. Jana Javorská

Trénerka voltiže a paravoltiže s dlhoročnými skúsenosťami. Koňom sa venuje od svojich dvanástich rokov. Dokonca si za nimi odskočila na istý čas aj do Veľkej Británie. Našťastie však čoskoro zistila, že nikde nie je lepšie ako doma. Preto sa teraz ochotne delí o všetky jej poznatky so svojimi zverencami. Je milá priateľská a občas aj mierne pojašená, no na tréningu ide vždy sranda bokom. Ak ste totiž pod Jankiným dohľadom, znamená to, že budete tvrdo makať.

Janka
 
 

Mgr. Katarína Uhrovičová

Tak ako sa starostlivo stará o naše koníky, rovnako sa venuje aj deťom. Je pedagogička, vyštudovala históriu. Má svoje vlastné dva koníky a vie veľmi dobre po taliansky.

Katka
 
 

Praktikanti:


 
 

Mgr. Zuzana Peťovská

Špeciálna pedagogička pracujúca v Andreasi s autistickými deťmi. Má rada pohľad na hory, je milá priateľská a na každého člena Hipony mamičkovsky dozerá, pretože sama je hrdou mamičkou štyroch krásnych detičiek. Z koníkov má najradšej Zuzku.

Zuzka
 
 

Dobrovoľní asistenti:


 
 

Mgr. Adela Vidová

Absolventka nemeckého jazyka a filozofie. Je o nej všeobecne známe, že miluje zimu, hory a extrémne dlhé túry. Svoju prácu dobrovoľnej asistentky v Hipony berie naozaj seriózne a deti si s ňou výborne rozumejú. V súčasnosti ju tiež môžete zastihnúť pri tom, ako sa snaží vliať stredoškolským študentom trochu nemčiny do hlavy. Keď totiž nepomáha v Hipony, pracuje ako pani profesorka na strednej škole. Len tak pre zaujímavosť: Jej najväčším životným prianím je svetový mier.

Adela
 
 

Mgr. Ester Kövérová

Promovaná filozofka a budúca absolventka psychológie v kombinácii s občianskou náukou. V Hipony robí asistentku už päť rokov. Medzi jej koníčky patrí čítanie odbornej literatúry. Najlepšie je, ak sa tá literatúra týka ľudského poznania alebo fungovania ľudského mozgu. Tiež si rada občas zašportuje a zacvičí nejaké to bojové umenie. Ktovie, možno z nej raz bude novodobý Bruce Lee.

Ester
 
 

Konskí terapeuti:


 
 

Jasmín

Alias Sniežo. Svoju unikátnu prezývku získal vďaka atypickému vzhľadu. Sniežko je norik, obrovský ťažný koník, ktorý má na svojom krásnom zadku bielu srsť popretkávanú tmavohnedými fľakmi, preto to vyzerá, akoby mu naň nasnežilo. A nedá sa nepodotknúť, že je na to aj patrične hrdý. Pred fotoaparátom sa vie tváriť lepšie, než ktorákoľvek modelka.

Čo sa týka povahy, je to skôr flegmatik, ktorého len tak niečo nerozhodí. Preto sa výborne hodí na terapie s malými deťmi. Navyše každý, kto kedy so Sniežom pracoval vie, že má detičky z hĺbky svojho srdca skutočne rád. Hlavne vtedy, ak ho na konci terapie odmenia sladučkou mrkvou alebo jabĺčkom.

V utorok 11.júna 2013 od nás Sniežko navždy odišiel. Bol to neobyčajný koník. On bol ten, čo liečil, on bol dlhoročnou istotou hipotreapeutického tímu.

On bol tou neobyčajnou silou, ktorá bezpečne a neúnavne dodávala detičkám pri terapiách na jeho širokom chrbte nezvyčajnú energiu. Pôsobil tak, že dokázali robiť to, čo by sa im na zemi nepodarilo.

Odišiel od nás do konského nebíčka, ale v našich srdciach a v našom logu zostane jeho zasnežený chrbát navždy.

Sniežo
 
 

Zuzka

Jediná zástupkyňa konského ženského pohlavia v tíme Hipony. Vie, ako sa má správať pravá dáma. Je ušľachtilá milá a pokojná. Srdcia svojich malých pacientov si získa skoro okamžite. Jej jediná malá chybička spočíva v tom, že je občas až príliš vyberavá. Preto, ak sa jej chcete zavďačiť, jabĺčka radšej nechajte doma. Najradšej zo všetkého má totiž mrkvu.

Zuzka dožila jeseň svojho pestrého a dlhého života v krásnom prostredí na pasienkoch Bielych Karpát. Keďže predošlí majitelia nám nevedeli povedať Zuzkin vek, ani my nevieme presne povedať koľkých rokov sa dožila, ale podľa odhadu to bolo okolo dvadsaťpäky, čo je na koníka úctyhodný vek. Spomíname na Teba s láskou, Zuzka.

Zuzka
 
 

Bonaparte

Skrátene len Bonny. Narozdiel od svojho slávneho menovca Napoleona Bonaparteho, Bonny po nociach neuvažuje o tom, ako by mu k nohám padlo celé Francúzsko. Omnoho radšej sa pasie vo výbehu alebo vymýšľa všelijaké huncútstva. Avšak pri terapiách sa vždy správa nanajvýš pokojne. Aj jemu totiž zo všetkého najviac záleží na zdraví jeho pacientov.

Bonny
 
 

Gerome

Dalo by sa o ňom povedať, že je to zatiaľ iba taký „teenager“ vo výcviku. Ešte sa musí učiť pokojnosti a trpezlivosti. Ako každý pubertiak má totiž občas príliš horúcu hlavu. Preto sa na terapie zatiaľ príliš nepoužíva. Avšak ochotne pomáha nášmu voltižnému tímu.  A raz, keď trošku dospeje, sa z neho určite stane aj skvelý kôň liečiteľ.

Gerome
 

Gaštan

Najmladší člen konského tímu Hipony.

Gaštan
 

fotogaléria